עיצוב דירות שכורות

FB_IMG_1601189763256.jpg

האם זה משתלם לעצב דירה שכורה?

מאת: נדב יהודאי, מעצב פנים.

אין זה משנה אם עומדים לגור בדירה למשך שנה, או למשך 5 שנים. אם עומדים לגדל בדירה משפחה, או רק את האני הפנימי הפרטי. דירה שכורה היא בית לכל דבר. מקום בו מתעוררים, מקום אליו חוזרים, מקום בו חולמים, מתפתחים, אוהבים, מרגישים - חיים.

אז כן, כל דירה שבה מחליטים לגור צריכה להיות נעימה - הדירה צריכה לדבר אלינו מבעד לצבעים וסך האלמנטים הנבחרים. לא מרגישים שהנראות מעניקה תחושה שלמה? יש לבצע התאמות (ולו התאמות קטנות), כך שהמראה הכללי ירגש ובו זמנית ירגיש נכון.

כולה דירה שכורה - מה הטעם? חכו שתטעמו!

אז האם נכון להשקיע בדירה שכורה? האם נכון להוציא כמה אלפי שקלים או אפילו עשרות אלפי שקלים על דירה שברור לנו שמתישהו נעזוב? האם נכון לטרוח להבין כיצד בדיוק הדירה אמורה להיראות? ובכן זה מאוד תלוי תפיסה, אבל אם אתם חושבים שמגיע לכם לחוש שלמים, ואם מבקשים לקחת את הדירה שמצאתם ולהטמיע בה את הDNA הפרטי שלכם, כך שכשתביאו אליה חברים הם יבינו קצת יותר טוב מי אתם, אז התשובה היא כן – בהחלט רצוי לעצב דירה שכורה! 

האתגר העיצובי שמאחורי דירה שכורה

יש להבין שעיצוב דירה שכורה עשוי לאתגר. לא פעם נדרשים להתמודד עם ריהוט שבעל הדירה מחייב להשאיר, עם קירות שלא ניתן לשנות (לשבור או להרים חדשים) ויותר מכל נדרשים להתמודד עם תקציב צנוע. עם זאת, מי שמגיע מתחום העיצוב יודע שככול שהנישה יותר מצומצמת כך החופש יותר גדול - ככול שיש יותר מגבלות, כך התוצאות עשויות להיות יותר מרחיקות, וזהו האוקסימורון והיופי הגדול שטמון בתחום העיצוב, ובתחום עיצוב פנים בפרט. מכאן שניתן לקחת כוננית בעלת "נראות סבתאית" ולמצוא כיצד להפיח בסביבה המידית שלה חיים, כך שגם היא תקרין גוונים חדשים. ניתן למצוא דרך להרחיב את הנישה הקיימת מבלי להוריד קירות, וניתן להבין כיצד הופכים את התקציב המוגבל למכרה זהב. עם זאת, על מנת להצליח כדאי לשקול להכניס למשוואה מעצב פנים. 

ניסיון מוכח עם תקציבים צנועים

אם נחזור ונשאל האם עיצוב דירה שכורה משתלם? נבקש לחדד שאין כל ציפייה להוציא סכומים גבוהים, ופה הניסיון הרב שלי כמעצב דירות AirBNB (דירות קטנות וצנועות בתקציב) מוכיח את עצמו ואף מעניק יתרון יחסי. בנוסף, אני מחזיק באהבה לציורי קירות, כך שהרבה פעמים הקירות בפרויקטים שלי נהנים מיצירה ייחודית. אז מה יש לנו כאן? חגיגה של אפשרויות, אפשרויות שהלקוח מכתיב וחולם ואני אט אט מיישם, הכול לצד הרבה דמיון, פרקטיקה, הנאה ושיתוף פעולה.  

אם כבר אז כבר

חשוב לציין שבעידן שבו אנו חיים דירות שכורות הן תחנות בחיים, ואף הרבה פעמים דירות שכורות עתידות ללוות לאורך שנים - אם כי הקמנו בדירה משרד, אם כי רכישת דירה אינה ברת השגה, אם כי לא מאמינים ברכישת דירה וכדומה. מכאן שאם כבר עומדים לגור בדירה לאורך תקופה, מוטב שהיא תגרום לנו להרגיש הכי טוב שרק ניתן, כך שבעוד עשור כשנסתכל לאחור, ניזכר באותה דירה אהובה שהעניקה השראה ושנתנה ביטוי למחשבה - מילאה את התחושה המלאה שבית אמור לשדר. 

יוצאים למסע של עיצוב דירה

אז לא, עיצוב דירה שכורה אינה גחמה, אלא צעד מתבקש ומהנה, ואף צעד שאינו צריך להיות יקר. אני מגיע עם המון ניסיון בתחום ויותר מכל עם תשוקה כנה שבכול פרויקט לוקחת אותי ואת הלקוח למסע מרתק וייחודי.

צרו קשר

תודה על פנייתכם!